Home » Uncategorised » Galamērķi 2020 – drošās vietas, kur doties šogad

Galamērķi 2020 – drošās vietas, kur doties šogad

Tā kā valstis visā Eiropā samazina koronavīrusa ierobežojumus, atver robežas un rada jaunus veidus, kā nodrošināt apmeklētājiem drošu ceļošanu, vasaras brīvdienas uz Eiropu kļūst par reālu iespēju ceļotājiem. Turpinājumā galamērķi 2020, kas būs drošas vietas, kurp šogad doties.

Galamērķi 2020

Galamērķi 2020

Līdztekus radošām koncepcijām, piemēram, “gaisa tiltiem”, “ceļojuma burbuļiem” un “brīvdienu koridoriem” starp valstīm, kuras ir oficiāli izgājušas no koronavīrusa krīzes (un kurām nav nepieciešama 14 dienu pašizolācija), valdības, starptautiskās institūcijas un specializētās tūrisma organizācijas strauji izvēršoties ar jaunām iniciatīvām un protokoliem, vispirms ļaut atsākt pārrobežu ceļojumus atvaļinājumā un pēc dažām nedēļām – starptautiskajā ceļojumā laikā, kad vasaras sezona ir visaugstākā.

Vasaras brīvdienas uz Eiropu varētu atgriezties nākamajā mēnesī, izmantojot “gaisa tiltus”, ziņo “The Sun”. “Daudzas Eiropas valstis atver savas robežas, un tagad tiek atvērti arī reisi un viesnīcas,” skaidro Eiropas labāko galamērķu organizācija (EBD), kas ietilpst Eiropas Komisijas EDEN tīklā (“Eiropas izcilākie galamērķi”).

Lai palīdzētu ceļotājiem, kuri vēlas ceļot uz Eiropu, bet nezina, kur ceļot un kādi drošības pasākumi tiek veikti valstīs un reģionos, EBD ir izveidojis sarakstu ar 20 galamērķiem, kurus Covid-19 ietekmē vismazāk.

Šie galamērķi gūst labumu no slimnīcu tuvuma, un tajos ir lielāks slimnīcu gultu skaits uz vienu iedzīvotāju nekā lielākajā daļā Eiropas valstu, ir ieviesti ļoti specifiski protokoli par higiēnu naktsmītnēs, restorānos un veikalos un ieviesti tādi pasākumi kā gaisa kondicionēšanas filtru maiņa starp katra ceļotāja uzturēšanās, masku pieejamība un sociāla distancēšanās.

Tbilisi, Gruzija

Tbilisi ir Gruzijas galvaspilsēta, kas ir viena no pasaules valstīm, kuru vismazāk ietekmē koronavīrusa valstis. Gruzija reaģēja ļoti ātri, veicot pasākumus, kas epidēmiju uzturēja ārkārtīgi zemā līmenī. Gruzijā Covid-19 gadījumu skaits ir līdz 260 reizēm mazāks nekā visvairāk skartajās Eiropas valstīs.

Valsts 1. jūlijā atjauno savas robežas un īsteno veselības aizsardzības pasākumus, lai aizsargātu ceļotājus un tās pilsoņus drošām un relaksējošām brīvdienām.

Tbilisi ir atvērts mērķis, kurā sajaucas pagātne, tagadne un nākotne, kultūra un atpūta. Mūsdienīgāka nekā jebkad agrāk pilsēta ir ideāls kultūras, gastronomijas, daudzveidības un arhitektūras galamērķis. “Vau” efekts tiek garantēts.

Korfu, Grieķija

“Šī Grieķijas sala, kas atrodas paradīzē, ir ideāls mērķis, lai uzlādētu enerģiju pēc šī saspringtā perioda,” raksta EBD.

Grieķija ir viena no tām Eiropas valstīm, kuru koronavīruss ir skāris vismazāk (līdz 50 reizes mazāk inficēto cilvēku nekā visvairāk skartajās Eiropas valstīs). Grieķijas veselības aprūpes sistēma šīs veselības krīzes laikā nekad nav bijusi pārslogota. Turklāt valstī ir vairāk slimnīcu gultu uz vienu iedzīvotāju nekā daudzās Eiropas valstīs. Korfu apvieno atpūtu, sauli un dabu. Atjaunošana ceļotājiem 1. jūlijā.