Home » Uncategorised » Tenerife – kā lielisks galamērķis visa gada garumā

Tenerife – kā lielisks galamērķis visa gada garumā

Ir cilvēki, kas domā, ka Latvijas ziemas periodā siltumu var meklēt vai nu Ēģiptē vai Taizemē. Mēs teiktu, ka tā ir vislielākā aprobežotība. Ir tik daudz citu fantastisku galamērķu. Protams, Ēģipte ir topā, jo tur aizlidot ir samērā lēti. Bet ir vēl viens lielisks galamērķis, kur ceļot ziemā, netērējot daudz naudas. Un tā ir brīnišķīgā Tenerife! Tajā ir 300 saulainas dienas gadā. Tur peldēties varat pat Ziemassvētkos. Vai arī 1. janvārī, lai pamostos no jaungada svinību nakts. Janvārī lidojumu cenas ir pat nieka 100 eur turp un atpakaļ no Rīgas. Turpinājumā vairāk pastāstīsim par šo fantastisko salu, kas ietilpst Kanāriju salu arhipelāgā.

Tenerife – lielisks galamērķis visa gada garumā

Tenerife ir Kanāriju salu lielākā sala. Tā ir patiesi brīnumaina vulkāniskās izcelsmes sala. Tik dažāda un interesanta, ka uz turieni var doties vēl un vēl. Pozitīvi, ka sala nav dārga. Dienas laikā alu bārā varat iegādāties par nieka 1,50 eur. Nebrīnieties arī par vīna pudeles cenu 2 eur. Vīns ir dzerams un pat garšīgs. Cenas kafejnīcās un restorānos nav astronomiskas. Tās ir tūristiem draudzīgas. Par draudzīgām var saukt arī apartamentu un lidojuma cenas. Nekas dārgāks par to pašu Ēģipti nebūs. Bet atmosfēra daudz patīkamāka. Mēs teiktu, ka pat nevar salīdzināt ar Ēģipti. Arī daba šeit ir skaistāka un interesantāka. Bet katram, protams, savs.

Ko apskatīt?

Playa de las Americas ir populārs kūrorts salas dienvidu galā. Tenerifes dienvidu lidosta atrodas pavisam netālu. Tur ir skaistas pelēko un gaišo smilšu pludmales, populārais akvaparks Siam. Kā arī viss cits tūristu ērtībām un atpūtai  klubi, bāri, restorāni, kafejnīcas. Ir arī osta. Lai gan pilsēta nav maza, to ērti var izstaigāt ar kājām. Ja tomēr kājas sagurst, var paķert taxi. Tas izmaksās vien pāris eiro.

Noteikti vērts doties uz slaveno Teides vulkānu. Tas ir Spānijas augstākais kalns un trešais vulkāns pasaulē. Iespaidīgi! Būtībā Tenerifē katrs kalns ir vulkāns. Ceļš uz Teidi jau vien ir iespaidīgi. Pilnīgi neparasta daba, akmens krāvumi, melna zeme un mistikā veidā uz akmeņiem augoši koki. Vēl noteikti viena no must see vietām ir Maskas pilsētiņa. Tā ieskauta starp kalnu grēdu un paver burvīgu skatu. Ja ir vēlme, var doties pārgājienā pa mežonīgu taku no Maskas līdz jūrai. Vienīgais šobrīd taka ir slēgta, jo notiek labiekārtošanas darbi.

Mēs iesakām šo salu pavisam noteikti iekļaut savā ceļojumu sarakstā. Īpaši iesakām tur doties, kad Latvijā ir aukstais periods.