Home » Uncategorised » Tūrisma nozares jaunumi rudenī

Tūrisma nozares jaunumi rudenī

Esiet sveicināti nu jau septembra vidū! Paldies dievam, ka tas ir saulains un skaists. Vismaz kaut kā izdodas pagarināt vasaras sajūtu un ilgāk noķert saules starus. Sauls stari diemžēl nav diez ko spoži tūrisma nozarē. Pat drūmākajos krīzes plānos neviens nevarēja iedomāties, ka nāksies piedzīvot ko tādu. Klimatiskās krīzes, sarežģīti politiskie jautājumi – šķiet, kas tās ir biežākās lietas, ko min, kas varētu skart tūrisma nozares esamību. Bet par vīrusu šādā tā izpausmē nevienam nebija ne jausmas. Kas ar tūrisma nozares cilvēkiem un kopumā nozari, notiek šobrīd, lasi tālāk mūsu pārdomās.

Tūrisma nozares jaunumi
default

Tūrisma nozares jaunumi

Saplānoti ceļojumi, rezervēts atvaļinājums, iegādātas aviobiļetes, nobukota viesnīca un sapņots par jauno galamērķi. Daudziem šie sapņi aprāvās šī gada pavasarī. Tad šķita, cik tad ilgi tas var vilkties. Pagaidīs pāris mēnešus un rudenī jau varēs aizdoties vismaz kādā īsākā ceļojumā. Bija arī cilvēki, kas vasarā paspēja aizdoties uz Horvātiju, Slovēniju, Itāliju, Franciju. Diemžēl solītais vīrusa vilnis ir atgriezies rudenī. Robežas atkal ir ciet, pat Baltijas burbulis vairs neeksistē. Šobrīd pa lielam vienīgā valsts, uz kurieni varam ceļot, ir Somija. Un atliek, protams, vietējais tūrisms.

Vietējais tūrisms

Toties šajā gadījumā ir saskatāms arī kaut kas labs. Attīstās vietējais tūrisms, vairāk gan izteikti ārpus Rīgas. Tā kā cilvēkiem tiek ieteikts izolēties un strādāt no mājām, daudzi pārvācās uz savām lauku mājām un cenšas pilsētu apmeklēt pēc iespējas retāk.

Arī tad, kad cilvēki dodas brīvdienās, izvēlas doties ārpus Rīgas, nevis palikt pilsētā. Un jo vieta ir klusāka un ar mazāk cilvēkiem, jo labāk. Līdz ar to lielā pieprasījuma dēļ ir manāms jaunu naktsmītņu pieaugums. Turklāt tās pārsteidz ar lielisku dizainu un izdomu. Piemēram, stikla namiņš pār Abas upi vai nelielas mājiņas jūras krastā ar lielisku skatu uz jūru. Latvijā viss ir iespējams! Atliek vien sapņot un īstenot.

Ceļošanas ziņā arī Latvijā var piedzīvot tik daudz dažādas sajūtas. Varat izbaudīt lielpilsētas garšu, apmeklējot labākos restorānus. Dodieties pastaigās gar jūru un nesatiekat nevienu pašu cilvēku, jo Kurzemes jūrmala ir slavena ar vientuļi skaistām pludmalēm. Latgalē iepazīstiet cilvēku viesmīlību un ezeru dziļo skaistumu. Rundālē sastop majestātisku skaistumu un vēsturi ik uz soļa. Tik daudz, ko redzēt un tik daudz, ko piedzīvot.